Czym jest masaż sportowy tkanek głębokich?

Masaż sportowy

Masaż sportowy tkanek głębokich to przede wszystkim indywidualnie dobrana forma masażu, która skupia się na bardziej intensywnym oddziaływaniu na głębokie warstwy mięśni, ścięgien i powięzi. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ten masaż, gdy jesteśmy aktywni fizycznie i często uprawiamy sport.

Masaż charakteryzuje intensywny nacisk na określone obszary ciała. Celem jest docieranie do głębszych warstw mięśni i ścięgien. Masażysta koncentruje się na miejscach obolałych oraz napiętych, które potrzebują mocnego rozluźnienia. Poprzez uwalnianie napięć i zwiększanie elastyczności tkanek, masaż sportowy tkanek głębokich może poprawić zakres ruchu i mobilność.

Masaż sportowy tkanek głębokich może przyspieszyć proces regeneracji po intensywnym treningu lub zawodach. Może obejmować różne techniki, takie jak uciski, głaskanie, rolowanie, naciski punktowe, rozciąganie i manipulacje. To z pewnością wspomoże obolałe ciało, które potrzebuje wytchnienia.

Masaż sportowy tkanek głębokich, ze względu na swoją intensywność, może być bardziej bolesny niż tradycyjne techniki masażu. Warto przedyskutować miejsca, na których masażysta ma się najbardziej skupić. Wskazówki pomogą w odpowiednim skupieniu się, przynoszą ulgę i ukojenie dla ciała. Podczas zabiegu masażysta może poprosić o wykonanie ruchu klienta, co pomoże rozluźnić mięśnie.

Masaż rozluźnia ciało, a jego skutkiem ubocznym jest poczucie odprężenia i relaksu. Po jednej sesji można odczuć znaczące różnice – brak spięć i problemów z poszczególnymi partiami ciała. Warto jednak zastosować kilka zabiegów, aby w odpowiedni sposób zregenerować głębokie warstwy mięśni.

Wybierz masaż sportowy w Massage Garden

W naszym salonie masażu najważniejszy jest klient i jego komfort podczas masażu. Wybór oliwki pozostawiamy właśnie klientowi, który ma do wyboru zapachy, z których z pewnością znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji pozostawiamy wam łazienkę z prysznicem z pełnym wyposażeniem. Po masażu zawsze będzie czekać woda i ciepła herbata.

Aby skorzystać z naszej oferty masażu nie potrzebujesz mieć nic poza dobrym nastawieniem – wszystko inne zapewniamy na miejscu. Nasze masażystki to profesjonalistki, które z pewnością wezmą pod uwagę twoje preferencje co do zabiegu oraz wykonają go z najwyższą starannością.

Wybierz salon

Salon Białe Błota

Adres:
Bracka 3, 86-005 Białe Błota

Salon Bydgoszcz

Adres:
Bracka 3, 86-005 Białe Błota