Masaż gorącą czekoladą – jakie ma zalety?

Masaż gorącą czekoladą

Masaż gorącą czekoladą to jeden z najchętniej wybieranych masaży w okresie jesienno-zimowym. Jest to swego rodzaju rytuał, który dzięki swoim właściwościom zapewni ciału ukojenie i odprężenie, jednocześnie je nawilżając. Poznaj masaż gorącą czekoladą i umówi się na niego w Massage Garden.

Praktyka tego zabiegu sięga już czasów starożytnych w Europie, kiedy to rozpuszczoną czekoladę używano jako kojącej maści lub alternatywy dla drogich produktów ziołowych. Już jedna sesja masaży przy użyciu czekolady sprawi, że klient poczuje ukojenie nerwów, co wprowadzi go w dobry nastrój. Niestety, stres jest częścią naszego codziennego życia, który towarzyszy nam bardzo często. Ten zabieg to zdecydowanie sposób na to, aby się odprężyć i zapomnieć o otaczającym nas świecie.

Czekolada pobudza wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia. Ten zabieg znacząco poprawi nawilżenie skóry, spowolni starzenie dzięki zawartości antyoksydantów, zwiększy napięcie skóry, poprawi jej koloryt oraz odżywi dzięki bogactwu magnezu, wapnia i cynku. Gorąca czekolada daje niebywały efekt ciepła, rozgrzewając ciało w trakcie masażu. To doskonały wybór w okresie jesienno-zimowym, kiedy czujemy przygnębienie i potrzebujemy zabiegu, który otuli ciało.

Ekstrakt z kakaowca zawiera kofeinę, która pomaga redukować tkankę tłuszczową oraz cellulit, kwas linolowy o działaniu regeneracyjnym i łagodzącym blizny i rozstępy oraz teobrominę pobudzającą lipolizę komórkową, czyli proces rozpuszczania błony komórek tłuszczowych. Dodatkowo zabieg ten ma właściwości nawilżające, rozjaśniające oraz odżywcze. Masaż gorącą czekoladą sprawi, że klient będzie odprężony i zarazem szybko odczuje pozytywne efekty tego zabiegu. Silne spięcia i stres szybko pójdą w niepamięć. Zmniejsza również pobudliwość nerwową oraz wzmacnia odporność. Czekolada złagodzi też dolegliwości związane z układem oddechowym.

Wybierz salon

Salon Białe Błota

Adres:
Bracka 3, 86-005 Białe Błota

Salon Bydgoszcz

Adres:
Bracka 3, 86-005 Białe Błota